Antyoksydanty

Protect 4 Life q10 Mega Protect 4 Life q10 Smokerade q10 Sublingual Q10 q10 Super Koenzym Q10 20 mg Lutein Plus q10 Liquid C + Bioflavonoids with Rose Hips q10 Resveratrol PLUS q10 Xantho PLUS q10 Mega Q10 Plus - Nowość

 super Q10 plus

witaminy

 

Super Q10 PLUS - dla Twojego serca,

które bije nie tylko dla Ciebie

 

calivita_witaminy1

Aby zobaczyć cenę "kliknij" Zamawiam

 

calivita sok noniPotrzebuje go bezwarunkowo każde serce - Twoje także.

Substancja odpowiedzialna za prawidłowy metabolizm każdej komórki. Bierze udział w syntezie wysokoenergetycznych związków fosforanowych (ATP), wykorzystywanych jako źródło energii do wielu procesów biochemicznych. Jednocześnie będąc silnym antyoksydantem, ochrania komórki przed niekorzystnymi skutkami przemian metabolicznych.

Koenzym Q10 dostarcza energii naszym komórkom – a więc i całemu organizmowi. Odpowiednia podaż koenzymu Q10 jest niezwykle pomocna w utrzymaniu prawidłowej czynności serca oraz fizjologicznych wartości ciśnienia tętniczego krwi. Nie należy o nim zapominać w stanach psychicznego lub fizycznego wyczerpania, przeciążenia oraz gdy chemy zapewnić mięśniom odpowiednią ilość energii, zwłaszcza w sytuacjach zwiększonego obciążenia, nie tylko mięśni szkieletowych, ale także mięśnia sercowego. Poza ogólną poprawą kondycji fizycznej, koenzym Q10 może również zwiększać wydolność sportowców.

Do około trzydziestego roku życia organizm sam wytwarza koenzym Q10 w wystarczającej ilości. Wraz z upływem lat nasze komórki zawierają coraz mniejszą jego ilość, np. w sercu człowieka w wieku 40 lat mamy już tylko 3/4 pierwotnej wartości koenzymu, a powyżej 70 lat ilośc ta spada do połowy.

Do znacznego obniżenia poziomu koenzymu Q10 w organiźmie dochodzi także podczas:

 • chorób układu krążenia
 • nadciśnienie tętnicze
 • niewydolność serca, zwłaszcza w przebiegu zawału
 • otyłości
 • przyjmowania niektórych leków (np. obniżających poziom cholesterolu)
 • chemioterapii, radioterapii
 • chorób przyzębia
 • po 40 roku życia
 • niedożywienia

Polecany min. w:

 • alergii
 • niewydolności mięśnia sercowego
 • po zawale
 • astmie i innych chorobach układu oddechowego
 • wspomaga leczenie grzybicy
 • cukrzycy
 • stwardnienia rozsianego
 • polecany wszystkim po 40 roku życia bowiem z wiekiem ubywa nam go w organiźmie a najbardziej potrzebuje go nasze serce.

Następstwem niedoboru koenzymu Q10 jest deficyt energii, a następnie zaburzenie funkcji całego organizmu. W pierwszej kolejności dotyczy to struktur o dużym zapotrzebowaniu na energię - komórek mięśnia sercowego, układu odpornościowego i nerwowego. Aby temu zapobiec, należy uzupełniać zapasy koenzymu Q10 poprzez odpowiednio dobrany skład posiłków lub suplementy diety. Podczas suplementacji nie zaobserwowano działań niepożądanych.

Koenzym Q10 zwiększa skuteczność działania niektórych leków, jest więc doskonałym uzupełnieniem terapii chorób serca, przyzębia, otyłości, grzybic, stwardnienia rozsianego i cukrzycy. Spowalnia proces starzenia się, korzystnie wpływa na proces leczenia dwunastnicy, alergii i schorzeń dróg oddechowych. Według badań przeprowadzonych w New England Instiute,podawanie koenzymu Q10 zwierzętom dotkniętym rakiem lub białaczką skutecznie zmniejszało ich śmiertelność. W badaniach klinicznych wykazano, że stosując chmioterapie łącznie z zażywaniem koenzymu Q10, zmniejszono uboczne działania tego typu terapii.

Skład: Koenzym Q10 20 mg                
Beta-Karoten 600 μg
Witamina E 10 mg
Selen 10 μg

Sposób użycia: 1-3 kapsułki dziennie po posiłku

Zawartość: 90 + 30 = 120 kapsułek

Sposób użycia: 1-3 kapsułki dziennie po posiłku

 

1

 super Q 10 plus cali vita

W 1990 roku w Rzymie na sympozjum naukowym poświęconym badaniom nad koenzymem Q10 dr W.V Judy przedstawił wyniki następującego badania: grupę eksperymentalną złożoną ze 180 chorych pacjentów z bardzo zaawansowaną choroba serca podzielił na dwie równe grupy , po 90 osób. Chorzy z jednej podgrupy zażywali tylko swoje podstawowe leki, a z drugiej dostawali ponadto 100 mg koenzymu Q10.

W ciągu sześciu lat obserwacji z grupy chorych zażywających tylko swoje klasyczne leki - zmarli wszyscy; natomiast w grupie przyjmującej dodatkowo koenzym Q10 - 36 % chorych nadal żyło, a stan ich zdrowia wyraźnie się poprawił już w ciągu pierwszych 12 miesięcy kuracji - wzrosła wydolność serca i znacznie zmniejszyło się zagrożenie powtórnym zawałem. Według doktora Judy długotrwała obserwacja udowodniła jednoznacznie, że nie tylko nadciśnienie tętnicze i choroba wieńcowa mogą prowadzić do niewydolności serca, uszkodzenia naczyń wieńcowych i zawałów serca, ale podobny niekrzystny efekt może wywołać przewlekły niedobór koenzymu Q10.

Wyniki doświadczeń z koenzymem Q10 mogą być szczególnie ważne w terapii AIDS, ponieważ substancja ta wzmacnia system immunologiczny. Pod koniec1994 roku w tygodniku AIDS Weekly zamieszczono raport badaczy kanadyjskich, w których stwierdzono, że podawanie koenzymu Q10 powstrzymuje apoptozę, czyli proces biologicznie zaprogramowanego obumierania komurek, zjawiska ściśle związanego z chorobami zwyrodnieniowymi AIDS.

 

8 powodów, dla których warto sięgnąć po produkty CaliVita®:

 

 • Bazując już na 20. letnich doświadczeniach naszych wybitnych specjalistów, oferujemy innowacyjne produkty spełniające najwyższe standardy jakości.
 • Surowce naturalne stanowią podstawę w procesie tworzenia nowoczesnych formuł suplementów diety CaliVita®.
 • Oprócz wykorzystywania najnowszych wyników badań naukowych przy opracowywaniu innowacyjnych składów, bazujemy również na wielowiekowej tradycji medycyny ludowej potwierdzającej m.in. skuteczność składników roślinnych stosowanych w naszych preparatach.
 • Zwracamy szczególną uwagę, by zawsze, gdy tylko to możliwe, stosować formy składników aktywnych o jak najlepszej przyswajalności oraz, by poszczególne składniki wywierały synergiczny efekt (wzajemnie wzmacniające działanie) na organizm.
 • Gwarantujemy 100% jakość naszych produktów.
 • Znakomita większość naszych produktów jest wytwarzana w USA, zgodnie z najwyższymi standardami stosowanymi w przemyśle farmaceutycznym.
 • Produkcja podlega rygorystycznej kontroli jakości zgodnie z wymaganiami GMP (Dobrej Praktyki Produkcyjnej). Wszystkie surowce i produkty są wolne od GMO, zanieczyszczeń, metali ciężkich, jak również spełniają odpowiednie wymogi mikrobiologiczne.
 • Produkty posiadają Certyfikaty FDA (Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków), spełniają wymogi określone w przepisach Unii Europejskiej, jak również posiadająpozytywne odpowiedzi na powiadomienia Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS).

 

Producent: CaliVita® International, Berlin, Connecticut 06037, USA.
Dystrybutor: POLFIT Sp. z o.o, ul. Warszawska 547, 05-083 Wojcieszyn.

 

 

 

 
Wreszcie - Powrót do formy. / Cali News maj 2007 /

 Z powodu arytmii serca od wielu lat leczyłam się u kardiologa. Zawsze przepisywał mi leki antyarytmiczne i rozrzedzające krew, które łącznie z wizytą stanowiły niemały wydatek finansowy. Dwa lata temu zaczęłam stosować preparaty CaliVita R . Od roku czuję się tak dobrze, że za zgodą lekarza nie muszę już używać leków syntetycznych. Badania wykazały taką poprawę pracy serca, że leki są zbyteczne (robię szczegółowe badania specjalistyczne 2 razy w roku).


Po konsultacji z lekarzem - konsultantem CaliVita R stosuję wiele produktów:

 • Przed rozpoczęciem lata Pure Yucca 2 razy 1 kapsułka pół godziny przed posiłkiem.

Zmieniłam dietę zgodnie z grupą krwi, czuję się zdrowa, wróciła mi energia życiowa i wyglądam młodziej!

Gabriela Długołęcka
Wrocław

 


 

"Nowa epoka w leczeniu chorób serca?" - takie pytania padają z ust lekarzy, którzy brali udział w badaniach klinicznych w Japonii, USA, Włoszech, Niemczech i Szwecji z zastosowaniem Koenzymu Q10 (CoQ10).                                                                                                                    
Wyniki wszystkich dziewięciu badań, przeprowadzonych całkowicie niezależnie od siebie, zgodnie potwierdziły, że CoQ10
jest skutecznym i bezpiecznym narzędziem w leczeniu chorób układu krążenia.

 

   

1Koło Ratunkowe dla Serca!

Serce znaczy życie.

 Koenzym Q10 występuje praktycznie we wszystkich tkankach naszego ciała, ale w największym stężeniu, ze względu na ich ogromne obciążenie i w związku z tym duże zapotrzebowanie energetyczne, jest obecny w komórkach mięśnia sercowego. Badania przeprowadzone na przestrzeni minionych czternastu lat wykazały współzależność pomiędzy zaburzeniami pracy serca i niskim poziomem CoQ10 we krwi oraz tkankach. Problemy sercowe wzrastają proporcjonalnie do spadku poziomu CoQ10. Stąd wypłynął wniosek, że CoQ10 może odgrywać kluczową rolę w leczeniu coraz częściej występujących chorób serca.

W ramach nowatorskiego eksperymentu, pacjentom z problemami kardiologicznymi, oprócz tradycyjnego leczenia, zaczęto podawać doustnie CoQ10, w formie tabletek o różnych dawkach. Następnie dokonano porównania wyników EKG pacjentów leczonych oraz grupy kontrolnej. Stwierdzono, że u osób stosujących Co Q10 miernik funkcji serca - ilość krwi wypompowanej przy skurczu mięśni - wzrastał systematycznie i w sposób trwały, co równocześnie szło w parze ze zmniejszeniem charakterystycznych objawów, jak mocniejsze bicie serca, przewlekłe zmęczenie, bóle w klatce piersiowej. W niektórych przypadkach poprawa była spektakularna, zarówno wymiary, jak i wydajność serca zbliżyła się do ideału. Lepsze rezultaty osiągnięto u osób, które zaczęto leczyć od razu po pierwszym ataku, w porównaniu z osobami, u których od dłuższego czasu występowały już dolegliwości. Najnowsze badania dowiodły, że wczesne symptomy pojawiających się problemów można wychwycić w rozkurczowej fazie pracy serca. Okres "wypełniania" jam serca mocniej obciąża komórki mięśnia sercowego, dlatego też zapotrzebowanie na CoQ10 jest większe, niż podczas wypompowywania krwi. Stwardnienie zaobserwowane na etapie rozkurczu w tkankach mięśnia sercowego zmniejsza wydajność serca jako pompy. Badanie ECHO serca już we wczesnym etapie jest w stanie wykazać jego dysfunkcję, natomiast CoQ10 jest w stanie odwrócić te niepożądane procesy.

 

Coenzym Q 10 - Dużo o nim wiemy, ale tak naprawdę go nie znamy

    Kariera koenzymu Q10 - nazywanego również witaminą CoQ10 - rozpoczęła się w 1961 roku, kiedy wykazano, że w organizmie osób cierpiących na różnego rodzaju choroby nowotworowe, poziom CoQ10 jest niższy, niż u osób zdrowych. Pojawiła się szansa, by wykorzystać CoQ10 jako formę dodatkowej terapii, w walce z rakiem płuc, prostaty, trzustki i jelita grubego. To założenie zwróciło uwagę naukowców na koenzym i w sposób pośredni pomogło ustalić jego rolę w organizmie. CoQ10 jest naturalną substancją, produkowaną w naszych komórkach. Jest swoistym katalizatorem w przemianie materii komórek - dzięki CoQ10 komórki wytwarzają energię potrzebną do ich wzrostu i funkcjonowania. Oprócz tego działa również jako antyoksydant - uczestniczy w wiązaniu wolnych rodników uszkadzających niektóre części komórki, jak np. molekuł DNA. CoQ10 wzmacnia naturalny system obronny organizmu i czyni go bardziej odpornym na choroby.

Źródło Cali News CF Europe

 

Doświadczenia klubowiczów: Warto spróbować !!!

Moja choroba rozpoczęła się w styczniu 2003 r. bezgłosem i potwornym bólem w okolicy krtani. Ze względu na brak poprawy po klasycznym leczeniu, lekarz rodzinny skierował mnie na podstawowe badania. Wysokie wartości OB świadczyły o toczącym się w moim organizmie procesie zapalnym. Rozpoczęłam więc męczącą diagnostykę i wędrówkę po kolejnych gabinetach lekarskich. W końcu badanie USG tarczycy wykazało guzy w obu płatach, a endokrynolog postawił rozpoznanie: podostre zapalenie tarczycy. Włączono leczenie Encortonem. Myślałam, że nareszcie skończą się moje problemy. Niestety, dolegliwości nie ustępowały tak szybko, jakbym sobie tego życzyła. Z każdym dniem czułam się coraz gorzej, bo do poprzednich objawów dołączyły się jeszcze te związane z działaniem ubocznym sterydów: obrzęki, wzmożona potliwość, kurcze łydek.

W końcu sama zdecydowałam się na odstawienie leków. Nie wiedziałam jednak, co ze sobą zrobić i gdzie szukać pomocy. Wtedy Ela - moja koleżanka z pracy - zaprosiła mnie na wykład na temat diety zgodnej z grupą krwi, organizowany przez CaliVita®International. Powiedziała: przyjdę, nic przecież nie tracisz.

Po konsultacji z lekarzem kobsultantem Cali Vita postanowiłam wypróbować teorię dr Petera DeAdamo w praktyce. Zaczęłam też przyjmować następujące suplementy:

Nie miałam pojęcia, że tak szybko odczuję poprawę. Nie jest to tylko subiektywne odczucie. Mam na to potwierdzenie również w badaniach: moje obecne OB wynosi już tylko 21, a w USG tarczycy zmniejszyła się wielkość guzów. Cieszę się, że w tak prosty i naturalny sposób znalazłam rozwiązanie swoich problemów zdrowotnych. Już wiem, że muszę postawić na profilaktykę, ponieważ nie chcę znowu przeżywać tego wszystkiego od początku.

Dorota Domżała

 

Super Q10 Plus

Preparat zawiera ubichinon i inne substancje o działaniu antyoksydacyjnym, które są niezbędne w procesach energetycznych zachodzących we wszystkich komórkach organizmu. Po 35 roku życia, nasz organizm produkuje coraz mniejsze ilości koenzymu Q10, dlatego preparat ten jest szczególnie polecany osobom, które przekroczyły ten wiek.
Koenzym Q10, określany także nazwą ubichinon, jest substancją witamino podobną wszechobecną w żywych komórkach. W przyrodzie istnieje dziesięć różnych koenzymów Q, ale jedynie Q10 znajduje się w tkankach ludzkiego organizmu. Substancja ta jest niezbędna do życia każdej komórki, ponieważ jest odpowiedzialna za jej prawidłowy metabolizm. Utrzymuje w działaniu mitochondria będące mikroskopijną siłownią komórek, gdzie powstają wysokoenergetyczne związki fosforanowe (ATP), wykorzystywane do wielu procesów biochemicznych.

Koenzym Q10, podobnie jak witamina E, jest również silnym antyutleniaczem. Mniej więcej do trzydziestego roku życia organizm sam wytwarza Koenzym Q10 w wystarczającej ilości, lecz wraz z upływem lat nasze komórki zawierają coraz mniejszą jego ilość, którą należy uzupełniać poprzez dodatki żywieniowe.
Niedobór Q10 doprowadza do zaburzeń energetycznych, które mogą negatywnie wpływać na funkcjonowanie organizmu. Np. gdy normalna ilość koenzymu Q10 w naszym ciele spada tylko o 25%, to mogą wystąpić zaburzenia w pracy serca i układu krążenia, jak również może pojawić się nadciśnienie i wiele innych chorób.
Do niedawna w niektórych schorzeniach mięśnia sercowego (np. kardiomiopatii) jedynym ratunkiem była transplantacja serca. Jednak od kiedy poznano Koenzym Q10 okazało się, że zastosowanie go, nawet w tych chorobach, może przynieść zdumiewające rezultaty. W końcu lat osiemdziesiątych dr Per Langsjoen (Temple w Teksasie), analizując dane 806 osób ciężko chorych na serce, doszedł do wniosku, że dzięki podawaniu koenzymu Q10 stan ich zdrowia znacznie się polepszył, niezależnie od typu kardiomiopatii. Nieco później badacze włoscy ogłosili, że spośród 1100 badanych przez nich osób chorych na serce aż 80% odczuło poprawę stanu zdrowia dzięki przyjmowaniu koenzymu Q10.
W 1990 r. w Rzymie, na sympozjum naukowym poświęconym badaniom nad koenzymem Q10 dr W. V. Judy zreferował przebieg innego badania, w trakcie którego przez parę lat leczył on koenzymem Q10 chorych po zawale serca. Grupę eksperymentalną złożoną ze 180 pacjentów z bardzo zaawansowaną chorobą serca podzielił na dwie równe podgrupy, po 90 osób. Chorzy z jednej podgrupy zażywali tylko swoje podstawowe leki, a z drugiej - dostawali dodatkowo 100 mg Q10. W czasie trwania eksperymentu zmarło wielu chorych z obydwu grup, lecz znacznie więcej zgonów było w grupie, której członkowie nie zażywali Q10. W ciągu sześciu lat obserwacji z grupy chorych zażywających tylko swoje zwyczajne leki - zmarli wszyscy; natomiast w grupie przyjmującej także Koenzym Q10 - 36% chorych nadal żyło, a stan ich zdrowia wyraźnie się polepszył już w ciągu pierwszych 12 miesięcy kuracji- wzrosła wydolność serca i znacznie zmniejszyło się zagrożenie powtórnym zawałem.
Według doktora Judy długotrwała obserwacja udowodniła jednoznacznie, że nie tylko nadciśnienie tętnicze i choroba wieńcowa mogą prowadzić do niewydolności serca, uszkodzenia naczyń wieńcowych i zawałów serca, podobny efekt może wywołać przewlekły niedobór koenzymu Q10.
Bardzo wielu ludzi cierpi na nadciśnienie. Jest wiele, zresztą doskonałych, leków obniżających podwyższone ciśnienie krwi, które niestety obok korzyści, mogą powodować niepożądane działania uboczne. Np. hamując czynność enzymów pobudzanych przez Koenzym Q10, utrudniają odpowiednie zaopatrzenie w energię komórek oraz całego organizmu. W przypadku zażywania leków z grupy beta-blokerów, niedobór Co Q10 powinno się zatem równoważyć poprzez jego dodatkową suplementację. W ten sposób można zapobiec niekorzystnym działaniom beta-blokerów, jak np. zmniejszeniu wydolności mięśnia sercowego.
W Japonii Koenzym Q10 stosuje się nie tylko do leczenia chorób serca i nadciśnienia tętniczego, ale również wykorzystuje się jego cenne właściwości, aby wzmocnić system immunologiczny. Wyniki niektórych badań wskazują, że Koenzym Q10 może wspomagać gojenie się wrzodów dwunastnicy, jak również leczenie alergii, astmy i schorzeń dróg oddechowych. Spowalnia proces starzenia się, wspomaga leczenie otyłości, kandydoz (zakażeń spowodowanych przez gatunek grzyba, Candida albicans), stwardnienia rozsianego (patologiczny proces polegający na niszczeniu osłonek mielinowych włókien nerwowych), chorób przyzębia i cukrzycy.
W testach klinicznych, stosując chemioterapię razem z Super Q10,   zmniejszono uboczne działania leków.

Wyniki doświadczeń z koenzymem Q10 mogą być szczególnie ważne w terapii AIDS, ponieważ środek ten wzmacnia system immunologiczny. Pod koniec 1994 r. w tygodniku AIDS Weekly zamieszczono doniesienie badaczy kanadyjskich, mówiące iż podawanie koenzymu Q10 powstrzymuje apoptozę, czyli proces zaprogramowanego obumierania komórek, zjawiska ściśle związanego z chorobami zwyrodnieniowymi i AIDS.


UWAGA!

Koenzym Q10 należy chronić przed wysoką temperatura i światłem.
Dobroczynne działanie koenzymu Q10 ujawnia się powoli, dopiero po parotygodniowym okresie jego zażywania. Jeśli ktoś już po paru dniach stosowania czuje się lepiej, to oznacza, że w jego organizmie istniał duży niedobór Q10; mimo poprawy samopoczucia należy nadal zażywać dawkę podtrzymującą w ilości 10-30 mg dziennie, aby zapobiec powtórnym niedoborom.

Super COENZYME Q10 - Potrzebuje go każde serce!!!

Koenzym Q10 daje energię niezbędną do pracy każdej komórki w naszym organizmie.
Niestety, stężenie Co Q10 obniża się wraz z wiekiem, dlatego po 35 roku życia powinniśmy uzupełniać jego poziom.

Stwierdzono, że już 25% niedobór Co Q10 może spowodować nieprawidłowości pracy serca, układu krwionośnego, wzrost ciśnienia, niedotlenienie; natomiast 70% niedobór może nieść z sobą tragiczne w skutkach konsekwencje i zagrożenie dla życia.

Koenzym Q10 polecany jest w profilaktyce i leczeniu wielu schorzeń min:

 • Niewydolności mięśnia sercowego, po zawale serca,
 • U osób z nadciśnieniem,
 • W nowotworach i podczas chemioterapii i radioterapii
 • Chroni przed uszkodzeniem mięśnia sercowego
 • Przy paradentozie
 • Przy chorobach dróg oddechowych: astmie, alergii i innych,
 • Dla wzmocnienia systemu immunologicznego,
 • Wspomaga leczenie cukrzycy, stwardnienia rozsianego itd,

W Japonii szczególnie ale także na całym świecie, CoQ10 jest powszechnie stosowany w leczeniu chorób serca i nadciśnienia.

Oferowane preparaty Firmy Cali Vita International - Coenzyme Q10 i Super CoQ10 Plus – zawierają oprócz Co Q10 pochodzenia roślinnego (w sprzedaży jest najczęściej pochodzenia zwierzęcego, np. z serc wołowych!), także beta karoten, selen, witaminę E, które wzmacniają wielokrotnie moc preparatu.

Bardzo dobre efekty uzyskują osoby stosujące wraz z Co Q10 preparat Triple Potency Lecithin lub Super Soya Lecithin oraz Omega 3.

 


Jest pomoc !

Nie sposób wstrzymać upływu czasu, ani też go cofnąć. My również nie jesteśmy cudotwórcami. Przygotowaliśmy więc krótki informator o koenzymie Q10, dzięki któremu można nie tylko zyskać młodzieńczą energię, ale również zapobiec wielu chorobom. Oczywiście cały proces jest bardziej złożony, ale CoQ10 stanowi skuteczną pomoc w zachowaniu młodości.

Co to jest CoQ10 inaczej zwany ubichinonem?
Koenzym Q10 to substancja witamino-podobna, która pełni w organizmie funkcję katalizatora. Zabezpiecza w energię wszystkie komórki naszego organizmu. Jego obecność jest niezbędna dla niezakłóconego przebiegu procesów biochemicznych i chemicznych, czyli - dla zachowania zdrowia. Dzięki silnym właściwościom antyutleniającym, blokuje działanie wolnych rodników niszczących komórki i w ten sposób opóźnia starzenie. Nasz organizm jest w stanie wytwarzać CoQ10, jednak z biegiem lat są to ilości niewystarczające do prawidłowego funkcjonowania ustroju.

Co się dzieje, gdy organizm nie produkuje wystarczającej ilości CoQ10?
Niedobór CoQ10 może doprowadzić do zaburzenia gospodarki energetycznej organizmu i innych nieprawidłowości w jego funkcjonowaniu. Gdy nie ma wystarczającej ilości ubichinonu w organizmie, mogą wystąpić zaburzenia pracy serca i układu krążenia, może ulec podwyższeniu ciśnienie tętnicze lub mogą pojawić się różne inne choroby. Powyżej 30. roku życia, wraz z procesem starzenia się, ilość koenzymu Q10 w naszym organizmie ulega zmniejszeniu i zalecane jest jego uzupełnianie ze źródeł zewnętrznych.

Kiedy można zauważyć korzystne działanie Co Q10?
Działanie koenzymu Q10 ujawnia się wolno, po kilku tygodniach od rozpoczęcia zażywania.
Zalecane dawkowanie: 10-30 mg dziennie. CoQ10 to substancja rozpuszczalna w tłuszczach, dlatego warto go przyjmować łącznie z Triple Potency Lecithin lub Omega-3. Koenzym Q10 należy przyjmować regularnie.

W jaki sposób można uzupełnić CoQ10 w naszym organizmie?
Naturalne, główne źródła CoQ10 to: makrela, łosoś, sardynki, serce wołowe oraz wątroba wołowa. Jeżeli nie jesteśmy w stanie uzupełnić CoQ10 z naturalnych źródeł, proponujemy zażywanie ubichinonu w postaci suplementu żywieniowego, np. Coenzym Q10 lub Super CoQ10 Plus. Są to produkty zawierające Koenzym Q10, a także inne silne antyoksydanty: beta karoten, witaminę E oraz selen.

Kiedy zaleca się uzupełnianie CoQ10?
- w przypadku różnych schorzeń mięśnia sercowego, ryzyka zawału serca czy nadciśnienia tętniczego;
- w celu wzmocnienia systemu immunologicznego;
- jako uzupełnienie leczenia owrzodzeń jelit;
- przy alergii, astmie i chorobach dróg oddechowych;
- w leczeniu zaburzeń funkcji mózgu (anomalie związane z schizofrenią i chorobą Alzheimera/Parkinsona);
- aby spowolnić proces starzenia się;
- w przypadku infekcji wywołanej grzybami Candida albicans;
- w leczeniu stwardnienia rozsianego (Sclerosis multiplex);
- gdy pojawiają się choroby dziąseł i zębów (np. parodontoza);
- w przypadku cukrzycy.

Źródło CV Europe

1