Witamina C - Plus - z bioflowonoidami !!!

 

W ofercie jest kilka rodzajów Witamny C - zabacz poniżej.

 

 

witamina c-plus1

 

Aby zobaczyć cenę "kliknij" Zamawiam

 

Chcesz mieć więcej czasu ? Nie trać go na chorobę !

Odpowiednia ilość witaminy C nie tylko złagodzi dolegliwowści i skróci czas infekcji, ale zmniejszy również ryzyko jej nawrotu.

Witamina C - to jedna z najlepiej poznanych substancji odżywczych. W odróżnieniu od większości zwierząt, człowiek nie potrafi samodzielnie jej wytwarzać. Należy więc regularnie dostarczać ją z pożywieniem lub w postaci suplementów.

Witamina C pełni w ustroju niezwykle ważne funkcje

W przyrodzie witamina C występuje w połączeniu z kompleksem bioflawonidów, które nasilają jej działanie w organiźmie. Z tego powodu w nowoczesnych preparatach, obok witaminy C naturalnego pochodzenia znajdują się także bioflawonoidy. Działanie obu składników jest bardziej skuteczne, kiedy są przyjmowane łącznie.

czytaj więcej >>>

 


c-500 witamina

Witamina C-500

1

 

 • Witamina C pełni w ustroju niezwykle ważne funkcje:
 • wzmacnia system immunologiczny - w efekcie chroni przed infekcjami, skraca czas ich trwania oraz łagodzi ich przebieg
 • odgrywa ważną rolę w procesach metabolicznych
 • uczestniczy w tworzeniu kolagenu, kości i chrząstek, w efekcie przyspiesza gojenie ran i oparzeń
 • chroni przed skutkami przewlekłego stresu
 • pomaga we wchłanianiu żelaza, a ponadto, wraz z kwasem foliowym i witaminą B12, pobudza dojrzewanie krwinek czerwonych

Tabletki z dużą ilością witaminy C o przedłużonym działaniu, wytwarzane przy użyciu najnowszej technologii. Zapewniają utrzymanie stałego poziomu witaminy C w organiźmie.

Skład: Witamina C 500 - aktywny składnik 1 tabl. witamina C 500 mg.

Sposób użycia: 1 tabletka dziennie po posiłku

Zawartość: 100 tabletek

 

 


 

witamina c-1000Witamina C-1000 - już w Polsce

1

W przyrodzie witamina C występuje w połączeniu z kompleksem bioflawonoidów, które nasilają jej działanie w organizmie. Z tego powodu w nowoczesnych preparatach, obok witaminy C naturalnego pochodzenia, znajdują się także bioflawonoidy. Działanie obu składników jest bardziej skuteczne, kiedy są przyjmowane łącznie. 

Tabletki z dużą ilością witaminy C o przedłużonym działaniu, wytwarzane przy użyciu najnowszej technologii. Zapewniają utrzymanie stałego poziomu witaminy C w organiźmie.

Skład: Witamina C - 1000 - aktywny składnik 1 tabl. witamina C 1000 mg.
Sposób użycia: 1 tabletka dziennie po posiłku
Zawartość: 100 tabletek

Czytaj więcej >>>

 


 

Lion Kids CLion Kids C - dla małych dzieci -

1

Smaczne tabletki do ssania, w kształcie zwierzątek, zawierające witaminę C uzyskiwaną z naturalnych źródeł.

Witamina C pełni w ustroju niezwykle ważne funkcje. Aktywuje liczne enzymy, odgrywa istotną rolę w oddychaniu komórek oraz w ochronie przed stresem. Wspomaga absorpcję żelaza z żywności, a wspólnie z kwasem foliowym i witaminą B12 pobudza produkcję krwinek czerwonych. Dzięki właściwościom antyoksydacyjnym wspiera układ odpornościowy organizmu. Jest także niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Bierze udział w tworzeniu struktur tkanki łącznej, dzięki czemu pomaga zachować integralność skóry, dziąseł, kości i chrząstki. Witamina C (kwas askorbinowy) należy do grupy witamin rozpuszczalnych w wodzie, co oznacza, że szybko jest wydalana z organizmu. Dzięki nowoczesnym metodom produkcji istnieją już preparaty o przedłużonym działaniu (TR – timed release), takie jak np. C-500 (dostępne w sieci CaliVita®), zapewniające stopniowe wchłanianie do krwi i stały poziom witaminy C w organizmie.

W nowoczesnych preparatach – takich jak np. C Plus Flavonoids – obok witaminy C obecne są bioflawonoidy, wspierające jej przyswajanie. Często określa się je mianem witaminy P. Organizm nie jest w stanie samodzielnie wytwarzać bioflawonoidów, stąd muszą one pochodzić z pożywienia. Wspólnie z witaminą C korzystnie wpływają na strukturę naczyń włosowatych. Pobudzają również krążenie krwi. Bioflawonoidy są także często stosowane w przypadku kontuzji sportowych.


Skład - : Witamina C -aktywny składnik 1 tabl. witamina C 45 mg.

Sposób użycia: 1 tabletka dziennie po posiłku do ssania

Zawartość: 100 tabletek

 

Witamina C pełni w ustroju niezwykle ważne funkcje :

 • Wzmacnia system immunologiczny - w efekcie chroni przed infekcjami, skraca czas ich trwania oraz łagodzi ich przebieg.
 • Odgrywa ważną rolę w procesach metabolicznych, przyspiesza gojenie ran i oparzeń. Uczestniczy w tworzeniu kalagenu, kości i chrząstek, a także w syntezie hormonów kory nadnerczy.
 • Chroni przed skutkami przewlekłego stresu, pomaga we wchłanianiu żelaza, a ponadto, wraz z kwasem foliowym i witaminą B12, pobudza dojrzewanie krwinek czerwonych.
 • Odpowiedni poziom witaminy C w organiźmie jest niezbędny w profilaktyce chorób układu krążenia:   
 • zapewnia prawidłową budowę naczyń krwionośnych, obniża stężenie cholesterolu we krwi i   neutralizuje szkodliwy wpływ wolnych rodników,
 • Blokuje również powstawanie nitrozamin, które    odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu komórek nowotworowych.
 • chroni przed chorobą nowotworową ponieważ jest b. silnym przeciwutleniaczem.

Niedostateczne spożycie tej substancji jest powszechne w naszej populacji, szczególnie w porze zimowo-wiosennej, gdy wybór produktów zawierających tę witaminę jest ograniczony, a jej zawartość niska.

Zwiększone zapotrzebowanie na witaminę C występuje:

- u osób prowadzących bardzo aktywny tryb życia
- w przebiegu gorączki, chorób zakaźnych, cukrzycy nadczynności tarczycy, choroby wrzodowej żołądka i
dwunastnicy
- w okresie rekowalenscencji po przebytych chorobach
- podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych, sterydów, leków przeciwbólowych
- u palaczy, alkoholików
- u mieszkańców dużych aglomeracji miejskich
- w okrasie intensywnego wzrostu
- podczas przewlekłych dializ

W przyrodzie witamina C występuje w połączeniu z kompleksem bioflawonidów, które nasilają jej działanie w organiźmie. Z tego powodu w nowoczesnych preparatach, obok witaminy C naturalnego pochodzenia znajdują się także bioflawonoidy. Działanie obu składników jest bardziej skuteczne, kiedy są przyjmowane łącznie.


Bioflawonoidy nie są witaminami, ale potocznie nazywane są witaminą P. Stanowią grupę naturalnych antyoksydantów, nie-zwykle rozpowszechnionych w świecie roślinnym. Udowodniono ich pozytywny wpływ na pracę serca. Obniżają poziom cholesterolu w osoczu, wzmacniają ściany naczyń krwionośnych, przyspieszają gojenie ran i owrzodzeń w przebiegu żylaków. To nie koniec ich niezwykłych właściwości - działają przeciwzapalnie i przeciwalergicznie. Niektóre z nich chronią organizm przed szkodliwym wpływem pierwiastków promieniotwórczych oraz w przypadku nadmiernego nasłonecznienia skóry.

                                                             lek. med. Małgorzata Miktus